ultra.Uptime

Poczta elektroniczna (e-mail)

To najpopularniejsza usługa w sieci Internet służąca do wymiany korespondencji pomiędzy jej użytkownikami. O popularności poczty elektronicznej zadecydowały jej szybkość i niskie w porównaniu z tradycyjną pocztą koszty. Większość przesyłek dociera do adresata w ciągu kilku minut niezależnie od odległości. Pocztą elektroniczną, oprócz zwyklej wiadomości tekstowej, mozesz przesłac jako załączniki dowolne pliki (np. dokumenty Worda, grafikę, dżwięk i inne). Nowym standardem poczty elektronicznej stają się powoli przesyłki w formacie HTML, które mogą zawierać formatowania układu strony, kolorów i elementów graficznych.

Aby otrzymywać listy, należy posiadać własne konto poczty elektronicznej. Konto takie ma swój adres postaci np. Janek@firma.com.pl. Czytanie i pisanie listów odbywa się za pomocą programów pocztowych. Najpopularniejszy z nich to: Outlook Express (standardowo w Windows 9x) oraz Mozilla Thunderbird.  Zobacz krok po kroku konfigurację programu Outlook Express 5 PL lub programu Mozilla Thunderbird.

Dane potrzebne do konfiguracji konta poczty elektronicznej w sieci ultra.pl:

Serwer SMTP: ultra.pl
Serwer POP3: ultra.pl
Od dnia 14.01.2003 wymagana autoryzacja SMTP (w Outlook Express: Narzędzia > Konta > Właściwości > zakładka Serwery, w sekcji Serwery poczty wychodzącej zaznacz opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia".

Skok na górę strony

login
hasło


ultra.Server
to 
pakiet, w którym znajdziesz wszystko co potrzebne do zaistnienia firmy w Internecie.
Więcej informacji... 
Rejestruj...

Kolokacja już od 199zł!
specjalna oferta dla bardziej wymagających klientów. Skorzystaj!
Więcej informacji...

Zostań Partnerem!
zarabiaj pieniądze dzięki stałej współpracy partnerskiej z Ultra.pl!
Więcej informacji... 
Do Webmasterów... 

50% TANIEJ!
niedawno założyłeś firmę? Płać mniej!
promocja StartUp