ultra.Uptime

Marketing internetowy

Pod tym określeniem rozumiemy przede wszystkim działania, które maja na celu zwiększenie odwiedzalności Twojej strony www oraz poźniejsze przełożenie tej popularności na korzyści dla Ciebie i Twojej firmy. Sukces stron www mierzony ilościa odwiedzin to wynik wielu czynników. Tu zajmiemy się tylko niektórymi, najbardziej popularnymi:

 

Metody tradycyjne

Nie zapomnij opublikować adresu strony www i adresów e-mail w tradycyjnych materiałach tj. reklamy, ulotki, wizytówki. To właśnie dotychczasowi klienci i znajomi będą szczególnie chętnie odwiedzać Twoje strony www i korzystać z kontaktu przez e-mail.

Skok na górę strony

Zawartość serwisu

O satysfakcji owiedzającego decyduje przede wszystkim treść.  Informacje powinny być: kompletne, łatwo dostępne, logicznie podzielone, aktualne i czytelnie przedstawione. Warto też pamietać, że na Twoje strony trafi wielu przypadkowych gości. Dlatego lepiej najpierw przedstawić streszczenia tekstu czy miniaturki zdjęć co pozwoli odwiedzającemu zadecydować czy chce przeczytać (załadować) cały tekst czy też powiększone zdjęcie.

Skok na górę strony

Aktualizacja serwisu

Twoje strony www odwiedzają potencjalini klienci. Liczą na to, że znajdą tam najświeższe informacje. Nie lekceważ ich. Jeśli zamiast tego znajdują np. nieakualną ofertę czy cennik sprzed roku to efekt łatwo przewidzieć. Taka sytuacja żle świadczy o Tobie jako właścicielu stron. Odstrasza zamiast przyciągać. Najlepszym sposobem na uatrakcyjnanie serwisu jest jego systematyczna rozbudowa... wzbogacanie o kolejne elementy i działy... pojawiają sie nowe pomysły, które na bieżąco warto wprowadzać w życie.

Skok na górę strony

Wygląd stron

Wiemy, że treść jest najwazniejsza. Jednak stosowna forma wizualna nada jej charakter i oprawę. Kolorystyka i elementy graficzne nie powinny konkurowałać z treścią a wygląd powinien nawiązywać do identyfikacji graficznej firmy. Pamiętajmy też, że jeden trafny obraz wart jest tysiąca słów...

Skok na górę strony

Czas otwierania serwisu

Wiemy, że ten czynnik odgrywa dużą rolę...Z jednej strony czas ładowania stron zalezy od prędkości łącza (wciąż większość polskich interneutów to "modemowcy"). Z drugiej zaś strony zależy od zawartości stron. Rozmiar pojedynczej strony ze wszystkimi jej elementami nie powinien raczej przekroczyć 50 kb.

Skok na górę strony

Zgłoszenie do wyszukiwarek

Po opublikowaniu stron warto zgłosić je do wyszukiwarek i katalogów - tak aby każdy mogł je odnaleźć. Jednak aby zainteresowani znaleźli Twoją stronę możliwie szybko... pomyśl o tym już na etapie jej tworzenia.

Uzyskasz to przez optymalizacje stron serwisu. Ma ona na celu uzyskanie jak najwyższej pozycji w rankingach wyszukiwarek. Czynniki mające wpływ na rankingi w wyszukiwarkach:

  • Tytuł dokumentu TITLE
  • Znacznik meta DESCRIPTION
  • Znacznik meta KEYWORDS
  • Projekt strony
  • Tematyka
  • Odnośniki
  • Rodzaj wyszukiwarki
  • Spam

Po przeanalizowaniu wszystkich elementów można przystąpić do zgłaszania stron do wyszukiwarek. Więcej informacji znajdziesz w serwisie searchengines.pl.

Skok na górę strony

 

login
hasło


ultra.Server
to 
pakiet, w którym znajdziesz wszystko co potrzebne do zaistnienia firmy w Internecie.
Więcej informacji... 
Rejestruj...

Kolokacja już od 199zł!
specjalna oferta dla bardziej wymagających klientów. Skorzystaj!
Więcej informacji...

Zostań Partnerem!
zarabiaj pieniądze dzięki stałej współpracy partnerskiej z Ultra.pl!
Więcej informacji... 
Do Webmasterów... 

50% TANIEJ!
niedawno założyłeś firmę? Płać mniej!
promocja StartUp