ultra.Uptime

Bezpieczny katalog

Tworzenie katalogów chronionych hasłem umożliwia zabezpieczenie części serwisu WWW przed niepowołanym dostępem. Panel Obsługi Konta (POK) pozwala zabezpieczyć wybrane katalogi czyli dowolnie zdefiniować, kto ma dostęp do określonych zasobów.

 

Jak zabezpieczyć katalog?

Po zalogowaniu w POK wybierz "Bezpieczne katalogi" i formularz "Zabezpiecz katalog". Z rozwijanej listy wybierz który z isntniejących katalogów chcesz zabezpieczyć oraz określ nazwę użytkownika oraz hasło, które umożliwią dostęp do tego katalogu. Po zatwierdzeniu operacji, wybrany katalog pojawi się na liście zabezpieczonych a wywolanie poprzez przegladarke www jakiegokolwiek pliku znajdującego się w nim spowoduje wyświetlenie okienka aktoryzacji ("Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło").

Ważne: Jesli chcesz zabezpieczyć katalog, który jeszcze nie istnieje musisz go najpierw założyć przez FTP i ponownie z menu POK wybrać opcję "Zabezpiecz katalog" (będzie on dostępny na rozwijanej liście katalogów).
Skok na górę strony

Jak to działa?

Bezpieczny katalog korzysta z mechanizmu .htaccess serwera Apache. Zabezpieczając katalog przez POK pojawią się w nim dwa dodatkowe pliki: .htaccess i .htpass Nie usuwaj ich ręcznie! Jeśli chcesz usunąć zabezpieczenie katalogu zrób to przez POK. Jeśli zapomnialeś hasła - po prostu usuń zabezpieczneie przez POK i załóż je ponownie.

Skok na górę strony
login
hasło


ultra.Server
to 
pakiet, w którym znajdziesz wszystko co potrzebne do zaistnienia firmy w Internecie.
Więcej informacji... 
Rejestruj...

Kolokacja już od 199zł!
specjalna oferta dla bardziej wymagających klientów. Skorzystaj!
Więcej informacji...

Zostań Partnerem!
zarabiaj pieniądze dzięki stałej współpracy partnerskiej z Ultra.pl!
Więcej informacji... 
Do Webmasterów... 

50% TANIEJ!
niedawno założyłeś firmę? Płać mniej!
promocja StartUp