ultra.Uptime

Plik startowy

Jest to dokument ładowany domyślnie po podaniu adresu strony (ew. katalogu). Na naszym serwerze pliki startowe to (w kolejności ładowania):  index.html, index.htm, index.php Jeśli w danym katalogu zostaną umieszczone oba pliki (index.htm i index.html) index.html będzie plikiem który zostanie załadowany jako pierwszy.

Skok na górę strony

Publikacja strony

Do publikacji stron na serwerze służy program - klient FTP. Do najpopularniejszych należa CuteFTP, WS-FTP, Windows Commander. My proponujemy stosunkowo mało znany jeszcze program Smart FTP. Polecamy ten program ze względu na duże możliwości, łatwość obsługi i cenę (program darmowy :)).

W większości programów FTP do konfiguracji połączenia wymagane jest podanie trzech parametrów:
1. nazwa hosta FTP (host name): ultra.pl
2. nazwa konta (login)
3. hasło (password)

Po połączeniu się za pomocą programu FTP w jednym z okien będzie widoczny dysk Twojego komputera a w drugim katalog na serwerze. Publikacja stron sprowadza się do przekopiowania plików z lokalnego dysku do katalogu na serwerze.
Skok na górę strony

Adres strony

Domyślnie adres strony po uruchomieniu usługi ma postać: http://www.nazwakonta.ultra.pl jak również bez 'www' czyli http://nazwakonta.ultra.pl. Należy pamętać, że jedna strona (serwis) może być widoczna pod wieloma adresami - zależy to od posiadanych domen.
Skok na górę strony

Statystyki

Dzięki nim sprawdzisz jakim powodzeniem Cieszy się Twoja strona. Znajdziesz je w podkatalogu /_stats np. twojanazwa.ultra.pl/_stats.  Przeczytaj więcej...
Skok na górę strony

Nazwy plików

Małe i duże litery w nazwach plików oraz katalogów są rozróżniane. Tak więc nie można używać nazwy Plik1.html zamiast plik1.html albo obr /azek.gif zamiast obr /azek.GIF.

Nazwy plików na naszym serwerze mogą mieć długość do 255 znaków i zawierać litery, cyfry i znaki przestankowe. Pliki zawierające dyrektywy SSI muszą mieć prawa wykonywania (chmod 755)

Skok na górę strony

Polskie znaki na stronach www

Standardem polskich znaków w Internecie (www, grupy dyskusyjne, poczta) jest ISO-8859-2 (Latin-2) i jest on używany na znaczącej większości stron WWW. Problemy z polskimi znakami są opisane i wyjaśniane na Polskiej Stronie Ogonkowej.

Ważne! Nie wystarczy wyposażenie Twojej strony w znacznik meta okreslajacy rodzaj kodowania. Plik musi być faktycznie zapisany w ISO-8859-2. W większości programów do tworzenia stron www taki mechanizm działa automatycznie (definiując rodzaj kodowania dokument jest konwertowany "w locie").

Skok na górę strony

 

login
hasło


ultra.Server
to 
pakiet, w którym znajdziesz wszystko co potrzebne do zaistnienia firmy w Internecie.
Więcej informacji... 
Rejestruj...

Kolokacja już od 199zł!
specjalna oferta dla bardziej wymagających klientów. Skorzystaj!
Więcej informacji...

Zostań Partnerem!
zarabiaj pieniądze dzięki stałej współpracy partnerskiej z Ultra.pl!
Więcej informacji... 
Do Webmasterów... 

50% TANIEJ!
niedawno założyłeś firmę? Płać mniej!
promocja StartUp